زمین – به زمین نشستن همراه ایرانی تلگرام

زمین – به زمین نشستن: همراه ایرانی تلگرام مکالمه ایرانی اینترنت تلگرام ک استفاده اینترنت

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی رئیس جمهور سابق مسیر نماینده شدن را طی خواهد کرد؟ ، چشمِ طمع محمود احمدی‌نژاد به «صندلی سبز رنگ» لاریجانی

اخبار غیررسمی از احتمال کاندیداتوری محمود احمدی‌نژاد در انتخابات مجلس یازدهم از شهرستان گرمسار حکایت دارد.

رئیس جمهور سابق مسیر نماینده شدن را طی خواهد کرد؟ ، چشمِ طمع محمود احمدی‌نژاد به «صندلی سبز رنگ» لاریجانی

چشمِ طمع محمود احمدی نژاد به «صندلی سبز رنگ» لاریجانی /رئیس جمهور سابق مسیر نماینده شدن را طی خواهد کرد؟

عبارات مهم : سیاسی

اخبار غیررسمی از احتمال کاندیداتوری محمود احمدی نژاد در انتخابات مجلس یازدهم از شهرستان گرمسار حکایت دارد.

به گزارش نامه نیوز: بار دیگر نام محمود احمدی نژاد در رسانه ها پررنگ تر از گذشته به چشم می خورد؛ او این بار قصد دارد در قامت یک پارلمانتاریست ظاهر شود یا چه بسا به کرسی سبز رنگ ریاست مجلس آینده، می اندیشد. هرچه باشد، روزگاری سکاندار کرسی ریاست قوه مجریه بوده و حالا از قضای سرنوشت نام علی لاریجانی رقیب دیرینه سیاسی اش به عنوان کاندیدای بالقوه ریاست جمهوری بر سر زبان ها افتاده هست. بعد چه فرصتی بهتر از این که بر کرسی ریاست یکی دیگر از قوای سه گانه جمهوری اسلامی تکیه بزند؟

رئیس جمهور سابق مسیر نماینده شدن را طی خواهد کرد؟ ، چشمِ طمع محمود احمدی‌نژاد به «صندلی سبز رنگ» لاریجانی

او البته بهتر از هر فرد دیگری می داند که راه همواری جهت رسیدن به پارلمان و یا شاید ریاست بر آن در پیش نخواهد داشت. هنوز وقت زیادی از ردصلاحیتش در انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم نمی گذرد و کماکان افکار عمومی رفتارهای عجیب و باورنکردنی اش در کنار حمید بقایی را از یاد نبرده هست.

در هر منصب، جایگاه و موقعیتی که باشد دوست دارد رفتارهای متفاوتی از خود بروز بدهد و این اثبات می کند که هرچند محمود احمدی نژاد ریشه در محافظه کاری دارد ولی در عین حال از خود صورت ای کاملاً عمل گرا به نمایش می گذارد و حتی ابایی ندارد که گاهی نیز ساختار شکنی کند. احمدی نژاد بار دیگر می خواهد بر سطحی لغزنده گام بگذارد و از مدیر جمهور سابق به یک نماینده مجلس تبدیل شود؛ راهی که روسای جمهور پیشین همچون آیت الله سیدعلی خامنه ای، مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی و سیدمحمد خاتمی تصویر آن را پیموده بودند و از یک پارلمانتاریست به مدیر جمهور تبدیل شدند.

اخبار غیررسمی از احتمال کاندیداتوری محمود احمدی‌نژاد در انتخابات مجلس یازدهم از شهرستان گرمسار حکایت دارد.

در شرایط کنونی این توصیه را نیز نباید دور از ذهن داشت که با گرم شدن زمزمه تبدیل نظام ریاستی به نظام پارلمانی، شاید احمدی نژاد هم می خواهد از پارلمان به دولت پل بزند و یا گزینه دلخواهش را بر کرسی ریاست دولت ببیند. محمود احمدی نژاد مبدع رفتارهای عجیب سیاسی هست. شاید شاهد مثال، همین تلاش جهت گرم کردن تنور انتخابات مجلس دو سال پیش از شروع پروسه انتخابات می تواند باشد…

حضور احمدی نژاد در مجلس هم به نفع خودش است و هم به نفع نظام

حسینعلی حاجی دلیگانی، نماینده اصول گرای مردم شاهین شهر و از منتقدان پارلمانی دولت روحانی، در این خصوص به نامه نیوز می گوید: آقای احمدی نژاد داخل نظام هستند. به هر حال و علی رغم اشتباهاتی که داشته هست، به نظرم حضورشان در مجلس هم به نفع خودشان است و هم به نفع نظام. چون ایشان در یک چارچوبی قرار می گیرند.

رئیس جمهور سابق مسیر نماینده شدن را طی خواهد کرد؟ ، چشمِ طمع محمود احمدی‌نژاد به «صندلی سبز رنگ» لاریجانی

وی افزود: از طرف دیگر مجلس، مظهر آراء متفاوت و گوناگون هست؛ کما این که در حال حاضر هم از همه سلایق و تفکرات در مجلس حضور دارند.

این نماینده مجلس تاکید دارد: اگر شورای نگهبان احمدی نژاد را تأیید صلاحیت کنند و مردم هم رأی دهند، جای نگرانی نیست. به نظرم نشانه مهم ایشان آمدن به بخش های دیگر نظام و حضور زیاد در صحنه سیاسی است.

اخبار غیررسمی از احتمال کاندیداتوری محمود احمدی‌نژاد در انتخابات مجلس یازدهم از شهرستان گرمسار حکایت دارد.

بینش سیاسی احمدی نژاد ضعیف است / در صورت کاندیداتوری، جایی در لیست اصولگرایان و صالاح طلبان ندارد

اسماعیل گرامی مقدم، فعال سیاسی اصلاح طلب هم در تصویر العمل به زمزمه های حضور احمدی نژاد در مجلس آینده به خبرنگار نامه نیوز گفت: انتشار این خبر مبارک است و هر شهروندی که بخواهد با نشانه خدمت به مردم در انتخابات حضور پیدا کند، به خودی خود قابل تقدیر خواهد بود. هر شهروندی حق کاندیداتوری در انتخابات را دارد و بر اساس قانون می بایست صلاحیتش مورد بررسی قرار گیرد. بعد قانوناً در صورتی که شرایط مورد نیاز را ایشان داشته باشند، باید تأیید صلاحیت بشود و به شخصه مخالف رد صلاحیت های سیاسی هستم که در گذشته هم یکی از معضلات اساسی نظام انتخاباتی و سیاسی ما بوده است.

رئیس جمهور سابق مسیر نماینده شدن را طی خواهد کرد؟ ، چشمِ طمع محمود احمدی‌نژاد به «صندلی سبز رنگ» لاریجانی

وی در ادامه افزود: البته بعد از گذشت سه سال از دور نخست ریاست جمهوری او، بنده به عنوان نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با مشاهده خرابی ویرانی های دولتش، در نطق پیش از دستور خودم اعلام کردم اوضاع اقتصاد کشور نشان دهنده عدم کفایت سیاسی اقتصادی وی می باشد.

این نماینده سابق مجلس، گفت: از طرف دیگر، سخنان هنجارشکنانه ای که او طی یک سال گذشته در محافل متفاوت بیان کرده هست، قاعدتاً نشان از آن دارد که در صورتی که وارد مجلس هم بشود، همین مسیر را طی خواهد کرد و در جهت شدت یافتن بخشیدن به کارها گذشته خود و موضع گیری های خودش حرکت خواهد کرد. ولی در هر حال اعتقاد دارم به مانند انتخابات ریاست جمهوری گذشته که خیلی سریع فعالیت های خود را شروع کرد و در آخر صلاحیتش احراز نشد، در این انتخابات و در بازه دو سال مانده به انتخابات مجلس هم سریع اقدام کرده و این نشان دهنده بینش سیاسی ضعیف او نسبت به انتخابات پیش رو است.

گرامی مقدم با اشاره به احتمال کاندیداتوری احمدی نژاد از حوزه انتخابیه گرمسار، گفت: احتمال پیروزی او در شهر کوچکی مانند گرمسار، بسیار زیاد از سایر نامزدها خواهد بود. این امر منجر به آن خواهد شد تا با سهولت بیشتری نسبت به کلان شهری مثل پایتخت کشور عزیزمان ایران که مردم سیاسی و به لیست ها رأی می دهند به مجلس راه پیدا کند و از الآن هم مشخص است که آقای احمدی نژاد در هیچ کدام از لیست های اصلاح طلب یا اصول گرا جای نمی گیرد چون احتمال باخت بیشتری دارد. ولی این واقعیت را باید در نظر گرفت که بعد از راه یابی افراد به مجلس، کمیت آراء آنها تأثیری بر عملکردشان ندارد؛ بلکه همه نمایندگان به لحاظ قانونی، دارای یک شأن و جایگاه هستند.

واژه های کلیدی: سیاسی | انتخابات | رئیس جمهور | ریاست مجلس | احمدی نژاد | رئیس جمهور | ریاست جمهوری | نماینده مجلس | انتخابات مجلس | انتخابات ریاست جمهوری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz